Farby do włosów

Je┼Ťli nie wiesz, jaki balsam jest niezwyci─Ö┼╝ony w walce z cellulitem - zapytaj na forum. Tutaj mo┼╝esz tak┼╝e ostrzec rozm├│wczynie przed kosmetycznym bublem.

Re: Farby do włosów

Postprzez Eewa » 10 lip 2011, 21:01

Nie odwa┼╝y┼éam si─Ö spr├│bowa─ç henny, ale zdecydowa┼éam si─Ö na nowy odcie┼ä z garniera (ta linia farb kt├│r─ů reklamuje Glinka). Zafarbowa┼éam ni─ů odrosty (na moje ponad metrowe w┼éosy starczy┼éo p├│┼é opakowania) i kolor bardzo ┼éadny ale za ciemny! Wzi─Ö┼éam toffee br─ůz czy jako┼Ť tak nazwa, na opakowaniu wygl─ůda┼é jak ┼Ťredni br─ůz a wyszed┼é bardzo ciemny. Kurcze, co jest z tymi farbami ┼╝e takie ciemne wychodz─ů? Same m├│wicie to samo o palette i o innych markach. To jak─ů firm─Ö mam wybra─ç je┼Ťli nie chc─Ö wygl─ůda─ç jak Anja Orthodox? Karo pisze o artego i kemon ale ja nie znam tych farb, nawet nie wiem gdzie je kupi─ç? Przyznam si─Ö, ┼╝e raczej sama farbuj─Ö w┼éosy, tylko m├│j "pierwszy raz" z farb─ů by┼é u fryzjera...
Eewa

Do┼é─ůczy┼é(a): 30 mar 2011, 09:52

Postprzez megan » 26 lip 2011, 16:14

W┼éosy za swego ┼╝ycia tylko raz mog─ů by─ç farbowane trwale z u┼╝yciem utleniacza, amoniaku. Dlatego je┼Ťli od┼Ťwie┼╝amy kolor co jaki┼Ť czas to z farbowania na farbowanie w┼éosy s─ů coraz to bardziej przesuszone i zniszczone... Najlepiej zafarbowa─ç w┼éosy na ca┼éej d┼éugo┼Ťci tylko raz, a potem poprawia─ç tylko odrosty. Oczywi┼Ťcie jest to niemo┼╝liwe przy farbach o odcieniach czerwonych, kt├│re maj─ů najmniejsze cz─ůsteczki pigmentu i najszybciej si─Ö wyp┼éukuj─ů.
megan

Do┼é─ůczy┼é(a): 17 lip 2011, 12:44

Postprzez kotsimon » 27 lip 2011, 18:24

Ups, to ja ju┼╝ dawno przekroczy┼éam ilo┼Ť─ç dozwolonych farbowa┼ä. :D Nie noo, fryzjerzy takie rzeczy wymy┼Ťlaj─ů, ┼╝eby upewni─ç klient├│w, ┼╝e bez piel─Ögnacyjnej r─Öki specjalisty kto┼Ť, kto farbuje w┼éosy nie poradzi sobie z tymi suchymi, matowymi k┼éakami na g┼éowie. Ja farbowa┼éam na ca┼éej d┼éugo┼Ťci co 7-10 miesi─Öcy, bo cz─Ö┼Ťciej nie by┼éo potrzeby. Natomiast odrosty co miesi─ůc, albo p├│┼étora. Teraz mam delikatne pasemka. W┼éosy s─ů raczej w dobrej kondycji, a nie biegam do fryzjera co tydzie┼ä, czy dwa.
kotsimon

Do┼é─ůczy┼é(a): 30 mar 2011, 10:05

Postprzez coralie » 30 lip 2011, 14:07

W┼éa┼Ťnie pojawi┼éy si─Ö w drogeriach nowe farby z syoss - mieszanki kolor├│w. Na przyk┼éad tofi i czekolada (chyba m.in. tak─ů farb─Ö widzia┼éam). No kolory s─ů nawet ciekawe, ale nie wiem po co ten chwyt marketingowy z mieszaniem odcieni, skoro mo┼╝na by┼éo po prostu stworzy─ç nowe odcienie, co te┼╝ zrobiono, tak naprawd─Ö. No oryginalny spos├│b, ┼╝eby zach─Öci─ç do sprzeda┼╝y, ale raczej nie s─ůdz─Ö ┼╝e za b┼éyskotliwym pomys┼éem marketingowcem idzie lepsza jako┼Ť─ç.
coralie

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 cze 2011, 18:34

Postprzez olivia » 30 lip 2011, 15:17

No innowacyjny pomys┼é, chyba ┼╝adna firma wcze┼Ťniej nie miesza┼éa swoich odcieni, ale chyba niekt├│rzy fryzjerzy tak robi─ů? Jednak farby syoss nie maj─ů dobrych recenzji, podobno bardzo wysuszaj─ů w┼éosy i kolory te┼╝ nie s─ů wcale takie ciekawe... wi─Öc ja i tak si─Ö nie dam skusi─ç.
olivia

Do┼é─ůczy┼é(a): 30 mar 2011, 09:42

Postprzez megan » 31 lip 2011, 18:45

A ja widzia┼éam ju┼╝ te nowe farby z syoss i moim zdaniem klapa z kolorami. Nie przypad┼é mi do gustu ani jeden. S─ů nieciekawe i brakuje im wyrazu... wydaj─ů mi si─Ö takie wyp┼éowia┼ée. Przekombinowali z tym mieszaniem odcieni. Farba to farba czy to w piance czy w aplikatorze, czy normalna czy mieszana - bez r├│┼╝nicy. Producenci powinni dba─ç tylko o bezpiecze┼ästwo stosowania takich farb. Chcia┼éabym bardzo, ┼╝eby znikn─Ö┼éy farby z amoniakiem, ju┼╝ kilka takich farb jest to dlaczego wszystkie firmy nie wprowadz─ů koloryzacji bez amoniaku? Oszcz─Ödno┼Ťci?
megan

Postprzez JolaZ » 25 sie 2011, 19:56

Zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e w nowym katalogu avon pojawi┼éy si─Ö farby do w┼éos├│w. Farby kosztuj─ů 18,90, a kolory s─ů nawet ┼éadne. O dziwo, jest du┼╝y wyb├│r br─ůz├│w w r├│┼╝nych odcieniach, czasami w sklepie trudno znale┼║─ç tak─ů r├│┼╝norodno┼Ť─ç kolor├│w.
JolaZ

Do┼é─ůczy┼é(a): 30 mar 2011, 09:59

Postprzez coralie » 26 sie 2011, 20:20

Avon to taka firma kt├│ra zawsze dzia┼éa z op├│┼║nieniem, bo wydaje mi si─Ö, ┼╝e wcze┼Ťniej nie mieli farb do w┼éos├│w w swej ofercie. Chocia┼╝by z tego powodu, trudno im zaufa─ç, bo w dziedzinie koloryzacji w┼éos├│w s─ů nowicjuszami. A za t─ů cen─Ö, kt├│r─ů proponuj─ů mo┼╝na kupi─ç przyzwoit─ů farb─Ö sprawdzonej firmy.
coralie

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 cze 2011, 18:34

Postprzez megan » 27 sie 2011, 21:38

Pojawi┼éo si─Ö "co┼Ť" nowego do koloryzacji w┼éos├│w - My Color Reflex Artego, jest to ┼╝el do natychmiastowej koloryzacji o w┼éa┼Ťciwo┼Ťciach od┼╝ywki. Dzia┼éa troch─Ö jak szampon koloryzuj─ůcy: "pigment tylko cz─Ö┼Ťciowo dostaje si─Ö pod ┼éuski w┼éos├│w, dzi─Öki czemu kolor zmywa si─Ö stopniowo podczas 6 - 8 my─ç w┼éos├│w. Warto zaznaczy─ç, ze ten kosmetyk nie rozja┼Ťni w┼éos├│w, ani drastycznie nie zmieni ich koloru, ale pog┼é─Öbi ich odcie┼ä i doda mieni─ůce si─Ö, kolorowe refleksy. Mo┼╝e by─ç stosowany na w┼éosach ju┼╝ farbowanych, r├│wnie┼╝ w celu przed┼éu┼╝enia i dodania intensywno┼Ťci kolorowi w┼éos├│w po farbowaniu lub zniwelowania niepo┼╝─ůdanych refleks├│w (np. ┼╝├│┼étych lub pomara┼äczowych na w┼éosach rozja┼Ťnianych). Ponadto pokrywa pierwsze siwe w┼éosy. Nie zawiera amoniaku i sk┼éadnik├│w utleniaj─ůcych, nie plami sk├│ry g┼éowy."

Kupić można na necie i w salonach. cena: ok. 70 zł
megan

Postprzez olivia » 27 sie 2011, 22:47

Wszystko fajnie, ale do┼Ť─ç spora cena, a efekt pewnie taki sam jak w przypadku tradycyjnej koloryzacji. Ale dobrze, ┼╝e co┼Ť nowego si─Ö dzieje w tej dziedzinie.
olivia

Do┼é─ůczy┼é(a): 30 mar 2011, 09:42

Poprzednia stronaNast─Öpna strona

Powr├│t do Zakupy kosmetyczne

Valid XHTML 1.0 Strict