Farby do włosów

Jeśli nie wiesz, jaki balsam jest niezwyciężony w walce z cellulitem - zapytaj na forum. Tutaj możesz także ostrzec rozmówczynie przed kosmetycznym bublem.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Farby do włosów

Post autor: Eewa »

Słyszałam o tym, że tak się zdarza, ale ja sama nigdy nie miałam takiego przypadku. Dobrze, że jesteś czujna! Nie każdy sprawdza nr farb a widać że warto :D
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Farby do włosów

Post autor: JolaZ »

kiziamizia pisze:Zdarzyło wam się trafić na inną farbę w pudełku? Ja myślałam że takie przypadki to tylko na filmach a miałam pecha i kupiłam farbę ciemną, a w środku był nr farby prawie ze czerwonej! Nie, nie jestem ruda! zobaczyłam że jest zły nr farby tuż przed jej nałożeniem. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło. Dopiero później zaczęłam oglądać pudełko z farbą i zobaczyłam że od dołu było otwierane... ktoś zamienił farby w sklepie?! Kurcze, ale szczęście że sprawdziłam numerki... :?

Ja pierwszy raz słyszę o takim przypadku. Pewnie jakiś dowcipniś w sklepie podmienił farby. ;) Ale wydaje mi się, że na instrukcji niektórych farb pisze, żeby sprawdzić czy nr na farbie i pudełku się zgadza.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Farby do włosów

Post autor: dalia »

Ja niestety nie zawsze sprawdzam zawartość. Jak się przejadę na kolorze to raz na zawsze zapamiętam.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Farby do włosów

Post autor: kotsimon »

A używałyście już masek koloryzujących? Podobno bardzo dobrze odświeżają kolor zwłaszcza o odcieniu czerwieni czy fioletu. Fryzjerka mówiła mi, że taka maska może opóźnić farbowanie, a farbować nie powinno się częściej niż raz na miesiąc. Maska nie jest taka inwazyjna jak farba i nie zawiera amoniaku. Fryzjerka polecała mi pielęgnacyjno-koloryzującą maskę z artego, taką w czarnym opakowaniu, ale zrobiłam research i wiem, że dobra jest też maska koloryzująca Oyster.
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Farby do włosów

Post autor: lorna »

Ja nie lubię szamponów koloryzującej bo niszczą włosy, a maski koloryzującej jeszcze nie próbowałam. Szczerze mówiąc dopiero tutaj czytam, że coś takiego istnieje.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Farby do włosów

Post autor: JolaZ »

Tego wątku chyba jeszcze nie poruszałyśmy na forum, jeśli tak to przepraszam za powtórzenie. Farby ziołowe. Otóż, zastanawiam się, czy jest sens je wypróbować. Są nieco droższe od tradycyjnych farb, kosztują ok.40 zł za opakowanie, ale za to nie zawierają amoniaku i innych szkodliwych składników. Czy ktoś z Was stosował już? Niby pisze że farba jest trwała i kryje nawet siwiznę, ale nigdy nie przekonałam się o tym "na własnych włosach".
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Farby do włosów

Post autor: lorna »

Ale chodzi ci o hennę, czy coś innego? Bo używałam farby firmy herbatit czy jakoś tak i jest rewelacyjna, bo raz że nie niszczy włosów, a dwa, że włosy bardzo ładnie po nich błyszczą (i to nie tylko przez tydzień od farbowania, tak jak w przypadku zwykłych amoniakowych farb). W dodatku taka farbka nie cuchnie.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Farby do włosów

Post autor: megan »

Ja co prawda raz próbowałam przygody z farbą ziołową ale kolor wyszedł nie ten, za ciemny i się zraziłam. Ale fakt faktem nie zawiera amoniaku i parabenów.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Farby do włosów

Post autor: dalia »

O jakich maskach dokładnie mówicie?
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Farby do włosów

Post autor: kotsimon »

Przykładowo o masce koloryzującej Oyster. Takie maski są przeznaczone do koloryzacji ton w ton. Nadają się do podkreślenia koloru, nadania mu intensywności i blasku. Zawierają pigmenty, witaminy i minerały. Widziałam efekty - można uzyskać naprawdę ciekawy i głęboki kolor a włosy przy tym wyglądają na zdrowe, bo błyszczą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakupy kosmetyczne”